Здраво на сите, јас сум Џоан.Денес ќе споделиме со вас како да правиме секојдневно одржување на печатачот.

 

https://youtu.be/tbum-IameDY(Кликнете на врската)

 

微信截图_20220527100105

Како што знаете, млазниците на машината се скапа компонента намашина за дигитално печатењепа затоа секојдневното одржување за нив е многу суштинско!Освен тоа, ќе ви дадам и неколку совети за одржување и секојдневно користење на машината.Затоа, кликнете на видеото за да видите повеќе совети, а јас ќе ви помогнам, давајќи ви неколку корисни решенија!

Ако имате било какви прашања, ве молиме оставете ни порака и ќе се обидеме да ви одговориме следниот пат.Ако сте заинтересирани за нашата содржина, ве молиме претплатете се на нашиот канал, запишете ги вашите коментари и кажете ни палец!Се гледаме следниот пат!

Можете да не контактирате на е-пошта: joan@coloridoprinter.com; joancolorido@gmail.com

Можете да ни се јавите:(86) 574 8723 7913

Можете да не контактирате на M/WeChat/WhatsApp:(86) 13967852601