Принтер за сублимација

 

Печатачот за пренос на топлина е познат како еден вид печатач за сублимација.Тој е мултифункционален печатач со користење на мастило за сублимација и начин на загревање и притискање за пренос на дизајнот на различни материјали.
Неговата главна карактеристика е можноста за производство на висококвалитетни отпечатоци со светли бои и богати детали.Предностите се:
1.Со ниска цена споредете со другите производи за печатење
2. Издржливоста на испечатената слика, бидејќи е помалку подложна на избледување по неколку пати миење за време на носењето.
Сите овие карактеристики и предности го прават печатачот за пренос на топлина погоден за печатење на различни производи, вклучувајќи облека, промотивни предмети, персонализирани подароци и разни видови ткаенини.Машините за пренос на топлина се идеални за бизниси и поединци кои сакаат да креираат сопствени, долготрајни дизајни на различни површини.

 
 • Печатач за сублимација на боја 15 глави CO51915E

  Печатач за сублимација на боја 15 глави CO51915E

  Dye Sublimation Printer 15 Heads CO51915E Dye Sublimation Printer CO51915E користи 15 глави за печатење Epson I3200-A1, со најбрза брзина на печатење од 1 поминување 610 m²/h.Со својата брза брзина на печатење, може да обезбеди печатење на различни материјали.Печатењето на барање е многу популарно на пазарот.Кои материјали може да се користат за печатење со сублимација на боја?Сублимацијата со боја користи дисперзирано мастило и може да се пренесе на полиестер, тексас, платно, измешани и други материјали.Не само тоа...
 • Печатач за сублимација на боја 8 глави CO5268E

  Печатач за сублимација на боја 8 глави CO5268E

  Dye Sublimation Printer 8 Heads CO5268E Colorido CO5268E Печатачот за сублимација на боја е опремен со 8 глави за печатење Epson I3200-A1, надграден систем за мастило и ја користи најновата верзија на софтверот RIP.CO5268E има конфигурација на многу модели од високата класа и е печатач со високи перформанси и исплатлив печатач за сублимација на боја.Предности на печатењето со пренос со сублимација Нема потреба од правење чинии, само правете цртежи Нема потреба да поминувате многу време на правење чинии како традиционалните ...
 • Печатач за сублимација на боја со 4 глави CO5194E

  Печатач за сублимација на боја со 4 глави CO5194E

  Печатач за сублимација со 4 глави CO5194E Colorido CO5194E Печатачот за сублимација на боја може да достигне 180 m²/h со голема брзина, што е погодно за потребите за печатење на текстилната индустрија и индустријата за сублимација на бои.Системот за премотување е надграден врз основа на повратните информации од клиентите, а се користат двојни мотори за да се направи постабилно премотувањето на хартијата.Модел: COLORIDO CO5194E Сублимиран печатач Печатач Глава за печатење Количина: 4 Глава за печатење: Epson I3200-A1 Ширина на печатење: 1900mm Бои за печатење: CMYK/CM...
 • Печатач за сублимација со боја со 3 глави CO5193E

  Печатач за сублимација со боја со 3 глави CO5193E

  Печатач за сублимација со 3 глави CO5193E Користете го печатачот за термичка сублимација COLORIDO CO5193E за да печатите прилагодени знамиња, персонализирани подароци, чаши, облека и друго.Овој печатач за термичка сублимација со високи перформанси ја користи најновата верзија на плочата и главата за печатење Epsom I3200-A1.Покрај тоа, надворешниот дизајн на оваа машина е многу погоден за модерни фабрики, што може да ви заштеди повеќе простор.Зошто да не одберете нас • 10 години професионално подобрување на решенијата за дигитално печатење, преку...
 • Печатач за сублимирање на боја со 2 глави CO1900

  Печатач за сублимирање на боја со 2 глави CO1900

  2 Heads CO1900 Печатачот за сублимација на боја CO1900 користи две млазници I3200-A1, кои можат да произведуваат облека и украсно печатење во големи количини.Машината може да се остави без надзор, намалувајќи го времето на застој и максимизирајќи го производствениот капацитет.Модел: COLORIDO dye-CO1900 Сублимација на печатач Глава за печатење Количина: 2 Глава за печатење: Epson 13200-A1 Ширина на печатење: 1900mm Бои за печатење: CMYK/CMYK+4 БОИ Максимална резолуција (DPI) :3200DPI Максимална брзина CMYKh Type:43m Мастило за сублимација, пигме на база на вода...
 • Професионална машина за печатач со 3D сублимација со големина на ролна со голем формат, сублимација на печатач со термичка преса
 • Печатач за сублимација со голем формат со глава за печатење Epson 5113

  Печатач за сублимација со голем формат со глава за печатење Epson 5113

  Печатач Roll to Roll Опис на производот Модел за сублимација на хартија Printer-X2 Контролна табла BYHX、HANSON Алуминиумска рамка за печатач/греда/носа Тип на млазницата I3200 Висина на млазницата 2,6mm-3,6mm Максимална ширина на печатење 1800mm Мастила за сублимација 2 pas/3 pass/4 360*1200dpi/360*1800dpi/720*1200dpi Софтвер за рипување Neostampa/PP/Wasatch/maintop Работно опкружување Tempt.25~30C, Влажност 40-60% без кондензирање Напојување Max1.7A/100-240v 50/60Hz Големина на машината Големина на пакетот 31...