Printer sublimimi

 

Printeri i transferimit të nxehtësisë njihet si një lloj printeri sublimues.Është printer shumëfunksional duke përdorur bojën e sublimimit dhe mënyrën e ngrohjes dhe shtypjes për të transferuar dizajnin në shumëllojshmëri materialesh.
Karakteristika e tij kryesore është aftësia për të prodhuar printime me cilësi të lartë me ngjyra të ndezura dhe detaje të pasura.Përparësitë janë:
1.Me kosto të ulët krahasojeni me produkte të tjera printimi
2. Qëndrueshmëria e imazhit të printuar, pasi është më pak i ndjeshëm ndaj zbehjes pas disa herë larjes gjatë veshjes.
Të gjitha këto veçori dhe avantazhe bëjnë që printeri i transferimit të nxehtësisë të jetë i përshtatshëm për printim në një shumëllojshmëri produktesh, duke përfshirë veshje, artikuj promovues, dhurata të personalizuara dhe lloje të ndryshme pëlhurash.Makineritë e transferimit të nxehtësisë janë ideale për bizneset dhe individët që duan të krijojnë dizajne të personalizuara dhe të qëndrueshme në një sërë sipërfaqesh.

 
 • Printeri i sublimimit me ngjyra 15 koka CO51915E

  Printeri i sublimimit me ngjyra 15 koka CO51915E

  Printeri Dye Sublimation 15 Heads CO51915E Printeri Dye Sublimation CO51915E përdor 15 koka printimi Epson I3200-A1, me shpejtësinë më të shpejtë të printimit prej 1kalimi 610 m²/h.Me shpejtësinë e tij të shpejtë të printimit, ai mund të sigurojë printim në një shumëllojshmëri materialesh.Printimi sipas kërkesës është shumë i popullarizuar në treg.Cilat materiale mund të përdoren për shtypjen e sublimimit të bojës?Dye-sublimation përdor bojë të shpërndarë dhe mund të transferohet në poliestër, xhins, telajo, të përziera dhe materiale të tjera.Jo vetëm kaq...
 • Printeri i sublimimit me ngjyra 8 koka CO5268E

  Printeri i sublimimit me ngjyra 8 koka CO5268E

  Printeri Dye Sublimation 8 Heads CO5268E Printeri Colorido CO5268E për sublimimin me ngjyra është i pajisur me 8 koka printimi Epson I3200-A1, sistem boje të përmirësuar dhe përdor versionin më të fundit të softuerit RIP.CO5268E ka konfigurimin e shumë modeleve të nivelit të lartë dhe është një printer me performancë të lartë dhe me kosto efektive për sublimimin e ngjyrave.Avantazhet e printimit me transferim të sublimimit Nuk ka nevojë për bërjen e pllakave, thjesht bëni vizatime Nuk ka nevojë të shpenzoni shumë kohë në prodhimin e pjatave si tradicionale ...
 • Printeri i sublimimit me ngjyra me 4 koka CO5194E

  Printeri i sublimimit me ngjyra me 4 koka CO5194E

  Printeri i sublimimit me 4 koka CO5194E Colorido Printeri i sublimimit me ngjyra CO5194E mund të arrijë 180 m²/h me shpejtësi të lartë, i cili është i përshtatshëm për nevojat e printimit të industrisë së tekstilit dhe industrisë së sublimimit të ngjyrave.Sistemi i mbështjelljes është përmirësuar bazuar në reagimet e klientëve dhe motorët e dyfishtë përdoren për ta bërë më të qëndrueshme mbështjelljen e letrës.Modeli: COLORIDO CO5194E Printer Sublimation Printer Koka e printimit Sasia: 4 Koka e printimit: Epson I3200-A1 Gjerësia e printimit: 1900mm Ngjyrat e printimit: CMYK/CM...
 • Printer Dye-Sublimation 3 Heads CO5193E

  Printer Dye-Sublimation 3 Heads CO5193E

  Printeri me 3 koka Dye-Sublimation CO5193E Përdorni printerin e sublimimit termik COLORIDO CO5193E për të printuar flamuj të personalizuar, dhurata të personalizuara, gota, veshje dhe më shumë.Ky printer me sublimim termik me performancë të lartë përdor versionin më të fundit të tabelës dhe kokës së printimit Epsom I3200-A1.Përveç kësaj, dizajni i jashtëm i kësaj makine është shumë i përshtatshëm për fabrikat moderne, gjë që mund t'ju kursejë më shumë hapësirë.Pse na zgjidhni • 10 vjet përmirësim profesional të zgjidhjeve të printimit dixhital, përmes...
 • Printer Dye-Sublimation 2 Heads CO1900

  Printer Dye-Sublimation 2 Heads CO1900

  2 Koka CO1900 Printeri i sublimimit me ngjyra CO1900 përdor dy hundë I3200-A1, të cilat mund të prodhojnë veshje dhe printime dekorative në sasi të mëdha.Makina mund të lihet pa mbikëqyrje, duke zvogëluar kohën e ndërprerjes dhe duke maksimizuar kapacitetin e prodhimit.Modeli: COLORIDO dye-CO1900 Sublimation Printer Koka e printimit Sasia: 2 Koka printimi: Epson 13200-A1 Gjerësia e printimit: 1900mm Ngjyrat e printimit: CMYK/CMYK+4 NGJYRA Rezolucioni maksimal (DPI) :3200DPI Shpejtësia maksimale Lloji CMYK/Lloji:43m Bojë sublimimi, pigme me bazë uji...
 • Makinë profesionale për printer 3D me sublimim të letrës me madhësi rule me format të madh, printer me shtypje nxehtësie sublimim
 • Printer sublimimi me format të madh me kokë printimi Epson 5113

  Printer sublimimi me format të madh me kokë printimi Epson 5113

  Printer Roll to Roll Përshkrimi i produktit Modeli Paper Sublimation Printer-X2 Pllakë kontrolli BYHX、HANSON Kornizë/trare/karrocë printeri e prodhuar nga alumini Lloji i hundës I3200 Lartësia e hundës 2,6mm-3,6mm Gjerësia maksimale e printimit 1800mm Bojëra sublimimi 2 pas/3 pas/4 360*1200dpi/360*1800dpi/720*1200dpi Software Rip Neostampa/PP/Wasatch/maintop Mjedisi i punës Tempt.25~30C, Lagështia 40-60% Furnizimi me energji jo kondensuese Max1.7A/100-240v 50/60Hz Madhësia e makinës Madhësia e paketës 31...